Stań w obronie ks. prof. Tadeusza Guza!

wysłanych protestów:
 
 

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz stał się celem brutalnego ataku ze strony „Gazety Wyborczej” po tym, jak wygłosił prelekcję naukową pt. „Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”, która odbyła się  13 maja br. w Toruniu.

 

Profesor analizował w jej trakcie niebezpieczne nurty ekologizmu, który jest ideologią polityczną i jako taki, nie ma nic wspólnego z prawdziwą ekologią!

 

Niestety, „Gazeta Wyborcza” dokonała własnej „twórczej interpretacji” wypowiedzi wybitnego filozofa i przypisała mu stwierdzenia, które nigdy nie padły. W ten sposób powstało medialne wrażenie, że ksiądz Guz obraził ekologów a ekologię określił jako „odmianę zielonego nazizmu” – co jest oczywistą manipulacją i do czego GW już nas dawno przyzwyczaiła.

 

Najbardziej jednak oburza fakt, że ramię w ramię z  „Gazetą Wyborczą” stanął Katolicki Uniwersytet Lubelski!

 

Nie dając swojemu wykładowcy szansy na złożenie wyjaśnień, rzecznik Rektora KUL zapowiedział, że ksiądz Tadeusz Guz zostanie „zobowiązany do przeproszenia osób, które poczuły się urażone jego wypowiedziami”.

 

Niedopuszczalnym jest, żeby kłamstwa „okrętu flagowego” lewicowego lobby pod nazwą „Gazeta Wyborcza” miały realny wpływ na personalne decyzje w tak ważnej instytucji jaką jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

Zamieszczony obok protest kierujemy do Jego Magnificencji Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr hab. Antoniego Dębińskiego oraz rzecznika prasowego KUL Pani dr Lidii K. Jaskuły.

 

Dołącz do nas i zaprotestuj w obronie kapłana, którego niezłomna postawa budzi wściekłość „Gazety Wyborczej” i demaskuje bezwolność Rektora KUL!


ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor KUL
rektorat@kul.pl
 
dr Lidia K. Jaskuła, rzecznik prasowy KUL
rzecznik@kul.pl
 

Jego Magnificencja Rektor

Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński

 

Magnificencjo, Księże Rektorze!


Pragnę wyrazić moją pełną solidarność z księdzem profesorem Tadeuszem Guzem, który został bezpodstawnie zaatakowany przez „Gazetę Wyborczą” za słowa o ekologii jako „zielonej odmianie nazizmu”, których nigdy nie wypowiedział!

 

Nagonka na księdza profesora wywołana przez „Gazetę Wyborczą” ma charakter stricte ideologiczny, a kłamstwa i manipulacje służą temu, aby zamknąć usta wszystkim tym, którzy swoje poglądy formułują w oparciu o tradycyjną naukę Kościoła katolickiego. Jest to sposób na wyeliminowanie z przestrzeni publicznej głosów niezgodnych z lewicową propagandą, praktykowany przez środowisko Adama Michnika od lat.

 

Za skandal uważam fakt, że tego rodzaju nagonce nie potrafi się przeciwstawić Rektor uczelni, która w nazwie nosi słowo „katolicki”, na dodatek próbując wymusić na księdzu Guzie publiczne przeprosiny. Świadczy to nie tylko o poważnym kryzysie tożsamości i niezależności KUL, ale także o akceptowaniu przez jego władze kuriozalnej praktyki cenzury wypowiedzi naukowej dokonywanej przez politycznie poprawne media.


Zobowiązanie świątobliwego Kapłana i wybitnego naukowca do przeproszenia za coś, czego nie powiedział przypomina praktyki rodem z państw totalitarnych.


Czuję się w moralnym obowiązku stanąć w obronie księdza profesora Tadeusza Guza, równocześnie domagam się jego publicznego przeproszenia przez władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.


 

Z wyrazami szacunku,

 


 
Informujemy, że Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Fundację Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z siedzibą w Warszawie (00-484) przy ul. Górnośląskiej 20 lok 6 oraz Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi - oba podmioty z siedzibą w Krakowie (31-064) przy ul. Augustiańskiej 28 (administratorzy danych) w celu zarejestrowania i przesłania niniejszej petycji do wskazanych odbiorców oraz informowania o realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że przysługuje Państwu prawo dostępu i poprawiania swoich danych.
 
ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor KUL
Aleje Racławickie 14, 20-950 Lublin
 
tel. 81 445 41 20
 
 
 
 
 
 
.