Antyrodzinna ustawa sprzeczna z konstytucją? Poproś polityków o reakcję!

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

Na mocy kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, przeciwko której przetoczyła się przez Polskę w 2010 roku fala protestów, odbiera się rodzicom coraz więcej dzieci. W okresie od 1 sierpnia 2010 roku do końca 2011 roku na podstawie zapisów tej ustawy odebrano aż 588 dzieci. W 2013 roku było to już 627 dzieci!

 

Od dawna mówi się o niekonstytucyjności ustawy, a zwłaszcza o złamaniu konstytucyjnych gwarancji poszanowania autonomii życia rodzinnego. Ostatnio media donosiły, że prawnicy Instytutu Odro Iuris przygotowali wniosek o kontrolę konstytucyjności tej ustawy, który do Trybunału Konstytucyjnego obiecała skierować grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, politycy kolejny miesiąc zwlekają ze spełnieniem obietnicy. 

 

Nasza petycja ma im uzmysłowić, że społeczeństwo oczekuje od nich niezwłocznych działań w tej sprawie. Każdego dnia decyzjami urzędników kilkoro dzieci jest w Polsce odbieranych rodzicom. Nie możemy więc zwlekać z podejmowaniem działań służących obronie konstytucyjnych praw rodziny!

 

Dlatego apelujemy o podpisywanie zamieszczonego obok listu, dzięki czemu trafi on drogą emailową do biura posła Mariusza Błaszczaka – przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS, a jego kopia trafi do Jarosława Kaczyńskiego.

 

 
.