Czy posłowie umożliwią ustawowo zawieranie związków homoseksualnych poza Polską?

Data publikacji: 2014-10-09 09:00  |  Data aktualizacji: 2014-10-10 07:52:00
Czy posłowie umożliwią ustawowo zawieranie związków homoseksualnych poza Polską?

Sejm obraduje nad projektem ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. W środę 8 października w ramach sprawozdania z prac komisji przedstawiono zmodyfikowany projekt, który przewiduje utworzenie nowego rodzaju zaświadczenia - o stanie cywilnym. Jedynym uzasadnieniem tej etatystycznej inicjatywy wydaje się być utworzenie "furtki" dla legalizacji w Polsce zawieranych za granicą "małżeństw" homoseksualnych.


W przypadku przyjęcia ustawy w kształcie zaproponowanym przez komisję, w państwach takich jak Malezja, w oparciu o zaświadczenie o stanie cywilnym, Polka będzie mogła wstąpić w związek poligamiczny, z kolei we Francji Polacy będą mogli zawierać „małżeństwa” jednopłciowe. Polskie władze będą zobowiązane takie związki uznawać na płaszczyźnie prawa za... małżeństwa.


Obecnie trwa drugie czytanie projektu, który - w związku ze zgłoszeniem szeregu poprawek - został podonownie odesłany do komisji. Przyjęcie ustawy przez Sejm nie będzie oznaczało, że od razu wejdzie ona w życie. W tej sprawie będzie musiał wypowiedzieć się jeszcze Senat oraz Prezydent.


Zachęcamy do udziału w naszej akcji protestacyjnej, w ramach której wysyłamy do klubów parlamentarnych petycje z wezwaniem do odrzucenia szkodliwych dla instytucji małżeństwa i niezgodnych z konstytucją rozwiązań. Poniżej link do kampanii:


Sejm chce przemycić homomałżeństwa do Polski – zaprotestuj!


 
 

.