Homoseksualna międzynarodówka domaga się podpisania ustawy o uzgodnieniu płci

Data publikacji: 2015-09-30 22:00  |  Data aktualizacji: 2015-10-01 00:34:00
Homoseksualna międzynarodówka domaga się podpisania ustawy o uzgodnieniu płci
Prezydent RP Andrzej Duda w trakcie wystąpienia w ONZ

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (ILGA) wystosowało do Prezydenta RP Andrzeja Dudy list, w którym zwraca się z prośbą, aby podpisał ustawę o uzgodnieniu płci. Przeciwko tej ustawie zgromadziliśmy i wysłaliśmy do tej pory kilkadziesiąt tysięcy petycji, w tym 27 tysięcy apeli skierowanych do głowy państwa.

Instytut Ordo Iuris zwrócił uwagę, iż szereg stwierdzeń zawartych w liście międzynarodówki spod znaku LGBT ukazuje bałamutny charakter argumentów propagowanych przez te subkultury, jak chociażby teza, jakoby przyjęcie ustawy o uzgodnieniu płci wpłynąć miało korzystnie na sytuację gospodarczą Polski. Zażenowanie budzi także sposób zwracania się do głowy państwa przez autorów listu - adresatem uczyniony jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej... „Andre Duda”.

List, skierowany przez organizację działającą intensywnie na rzecz narzucenia wszystkim krajom UE ustawodawstwa kwestionującego naturalną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, pokazuje bezpośredni związek między przeforsowaną w parlamencie regulacją, a działaniami służącymi podważeniu naturalnej tożsamości małżeństwa poświadczonej w art. 18 Konstytucji RP. Szerzej o tych działaniach informowali eksperci Ordo Iuris w artykule pt. "Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej chce, żeby wszystkie państwa członkowskie wprowadziły małżeństwa jednopłciowe".

Realizująca radykalne postulaty subkultur LGBT ustawa o uzgodnieniu płci czeka na decyzję Prezydenta. Gdy otrzyma on od Marszałka Sejmu uchwalony akt, będzie miał 21 dni na podjęcie decyzji. Andrzej Duda może ustawę podpisać, zwrócić Sejmowi do ponownego rozpatrzenia lub też skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Zawetowaną ustawę posłowie będą mogli wprowadzić w życie, jeśli opowie się za nią minimum 3/5 głosujących.Źródło: Instytut Ordo Iuris

 
 

.