Komisja Europejska nie rozpocznie procedury względem Polski!

Data publikacji: 2016-01-12 12:00  |  Data aktualizacji: 2016-01-12 12:42:00
Komisja Europejska nie rozpocznie procedury względem Polski!

Nasze protesty już przynoszą efekty. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Komisja Europejska nie rozpocznie żadnej specjalnej procedury przeciwko Polsce. Nie chce tego przewodniczący Jean-Claude Juncker.


We wtorek Komisja Europejska ma przeprowadzić debatę na temat sytuacji w naszym kraju. Wbrew wcześniejszym doniesieniom eurokraci nie obejmą nadzorem naszego kraju. Wszczęcia specjalnej procedury nie chce przewodniczący Jean-Claude Juncker. Unijny dygnitarz miał także upomnieć krytykującego w niewybrednych słowach Warszawę, unijnego komisarza Gunthera Oettingera.

"Musimy najpierw się zaznajomić z sytuacją w Polsce, potrzebna jest debata i dialog z polskim rządem” - powiedział Polskiemu Radiu komisarz Tibor Navracsics. Węgierski polityk zdementował także doniesienia niemieckiej prasy, że poparł sankcje wobec Polski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polski bronią komisarze z Europy Środkowo-Wschodniej, krytycznie nastawieni są natomiast komisarze z krajów skandynawskich, Belgii i Holandii – donosi „Polskie Radio”.

 

Dołącz do protestu – podpisz i wyślij do Martina Schulza, Jeana-Claud’e Junckera i Donalda Tuska nasz list, w którym domagamy się wycofania z ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski. Do akcji dołączyło już ponad 56 000 osób.Źródło: „Polskie Radio”


 
 

.