Koncert Behemotha w Poznaniu odwołany

Data publikacji: 2014-10-06 11:00  |  Data aktualizacji: 2014-10-09 11:48:00
Koncert Behemotha w Poznaniu odwołany

Jak podała Wyborcza.pl koncert Behemotha w poznańskim klubie Eskulap nie odbędzie się. – O odwołanie koncertu Uniwersytet Medyczny zaapelował do firmy prowadzącej klub – powiedział PCh24.pl prof. Marek Ruchała, rzecznik uczelni. Ale informacje potwierdza „Nergal”.

 

Prof. Ruchała nie potwierdził tym samym, że koncert został odwołany. – Jako Uniwersytet nie mamy takiego prawa. Klub należy do kompleksu uniwersyteckiego, ale to nie rektor podpisywał umowę w sprawie koncertu, ale firma prowadząca klub – mówi nam rzecznik poznańskiej uczelni.

 

Pierwszy o sprawie poinformował portal Wyborcza.pl. Tytuły o rzekomej decyzji rektora pojawiły się też w innych mediach. Strona „gazety Wyborczej” oparła swoją informację m.in. na wpisie Facebookowym lidera zespołu Behemoth, Adama Darskiego „Nergala”, który stwierdził, że Polska „została drugim krajem - po Rosji - w którym z powodów politycznych odwołano koncert Behemotha”. Tym samym lider satanistycznych muzyków potwierdził informację o odwołaniu koncertu.

 


Źródło: PCh24.pl

 
 

.