KRRiT przyznaje: ogromna fala protestów wpłynęła na nasze konta emailowe

Data publikacji: 2014-11-07 17:00  |  Data aktualizacji: 2014-11-07 18:07:00
KRRiT przyznaje: ogromna fala protestów wpłynęła na nasze konta emailowe

Działalność naszego serwisu i wciąż rosnącej jego społeczności nie mogła pozostać niezauważoną przez pracowników Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak informuje portal PCh24.pl, rzecznik prasowa KRRiT przyznała, że ma w oficjalnej skrzynce odbiorczej 54 tys. maili. Wszystkie dotyczą skargi na emisję przez TVP spotu promującego związki homoseksualne.

 

To jednak nie koniec, bo do KRRiT spływają cały czas kolejne maile z protestem przeciwko emisji spotu "Najbliżsi obcy" wyprodukowanego przez skrajnie lewicową fundację "Kampania Przeciw Homofobii". Reklamówka ma promować legalizację związków partnerskich a TVP wyemitowała ją na kilka swoich stacjach, także tych tematycznych jak np. TVP Historia.


 

- Skala protestu jest ogromna – mówi rzecznik, Olga Tokarczuk. Obok widzów TVP, do protestu przyłączają się urzędnicy państwowi i duchowni. W zeszłym tygodniu list otwarty w sprawie spotu wystosowała Anna Sobecka, posłanka PiS, twierdząc, że jest on sprzeczny z konstytucją, społeczną moralnością i propaguje homoseksualizm. Teraz głos zabrał abp Wacław Depo, przewodniczący Rady KEP ds. Środków Masowego Przekazu. Do szefa KRRiT, Jan Dworaka zwrócił się także oficjalnie ks. Ireneusz Wołoszczuk, sędzia Trybunału Arcybiskupiego w Strasburgu.

 

 

 

Tokarczuk zapewniła, że choć KRRiT nie decyduje co pojawi się na antenie TVP, to jednak zapewniał, że Rada zajmie się sprawą spotu. Wystąpiła już do nadawcy o przekazanie nagrania, by przeanalizować je i odnieść się do sprawy.Źródło: PCh24.pl

 
 

.