Nasza akcja zakończona sukcesem - Leszek Miller przeprasza prof. Bogdana Chazana!

Data publikacji: 2016-04-11 16:00  |  Data aktualizacji: 2016-04-11 16:04:00
Nasza akcja zakończona sukcesem - Leszek Miller przeprasza prof. Bogdana Chazana!

Były premier Leszek Miller przyznał się do błędu i uznał, że nazwanie prof. Chazana „religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą” było krzywdzące.

 

Sprawa z powództwa prof. Bogdana Chazana toczyła się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia. Lekarza reprezentowali mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Leszek Miller przyznał, że jego wypowiedzi dotyczące prof. Bogdana Chazana były krzywdzące i niezasłużone. Zobowiązał się również do przeproszenia byłego dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, którego w lipcu 2014 r. nazwał „religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”.

 

Przed sądem Leszek Miller przyznał się do błędu i zobowiązał się do opublikowania przeprosin za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej oraz w wydaniu papierowym ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita”.

źr. PCh24.pl

 
 

.