Nie usuwajcie krzyża z pomnika św. Jana Pawła II

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

Skandaliczna decyzja francuskiej Rady Stanu (najwyższego organu sądownictwa administracyjnego w tym kraju) oznacza okaleczenie stojącego w mieście Ploermel pomnika św. Jana Pawła II poprzez zabranie z niego krzyża.

 

Musimy temu zapobiec!

 

Nie pozwólmy na to, by rewolucyjne antykatolickie prawo z 1905 roku upokarzało postać świętego obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej, jakim był pochodzący z Polski papież. Okaleczenie pomnika z krzyża to cios w katolików z całego świata!

 

A wystarczy tylko uznać skrawek ziemi znajdujący się pod statuą za teren niepubliczny. Władze francuskie jednak tego nie robią i zapowiadają usunięcie krzyża lub zabranie całego pomnika.

Dołącz do naszej akcji petycyjnej. Wysyłamy zamieszczony obok list protestacyjny po polsku i po francusku do tamtejszej Rady Stanu oraz Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce.

 

Wystarczy podpisać i kliknąć w przycisk - to banalnie proste i szybkie w działaniu! Jak pokazały nasze dotychczasowe akcje w innych sprawach, niejednokrotnie masowy sprzeciw staje się skutecznym narzędziem wywierania wpływu na kompromitujące się władze.

 

 
.