"Nie wstydźcie się krzyża" - protest do premiera

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

„Polska – gdzie nieprawdziwe się zdarza”


Film pt. „Polska. Where the unbelievable happens” został zrealizowany na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu promocji naszego kraju. Jak podał Rzecznik Prasowy MSZ klip „pokazuje Polskę, jako miejsce przemian i kreatywności oraz kraj atrakcyjny inwestycyjnie i turystycznie”.


Oglądając 60-cio sekundową produkcję odniesiemy jednak zgoła odmienne wrażenie, dostrzeżemy, że Polska jest promowana jako kraj pozbawionych szacunku dla własnej tradycji ateistów, miejsce, w którym rzeczywistość okraja się według sztancy politycznej poprawności.


Kiedy w 1901 roku mieszkańcy Zakopanego, na własnych ramionach wnosili elementy krzyża, umieszczajac je na Giewoncie, chcieli zamanifestować przywiązanie do religii katolickiej. Dziś krzyż ten symbolizuje jedność polskiego narodu, jest wyrazem naszej tożsamości.


Usuniecie krzyża z Giewontu jest haniebną manipulacją, która nie tylko kłóci się ze zdrowym rozsądkiem, ale także rani uczucia religijne Polaków, tym bardziej, że cała kampania została sfinansowana z naszych pieniędzy i kosztowała 1 400 000 zł.

 

 
.