Papieski dyplomata nawołuje do interwencji w Iraku

Data publikacji: 2014-08-26 13:00  |  Data aktualizacji: 2014-09-03 10:59:00
Papieski dyplomata nawołuje do interwencji w Iraku

- Biskupi apelują do wspólnoty międzynarodowej, aby podjęła misję w Iraku i pozwoliła prześladowanym chrześcijanom na powrót do ich domów – powiedział abp Silvano Tomasi, papieski dyplomata w agendach ONZ w Genewie.


Abp Tomasi uczestniczył w Mityngu przyjaźni w Rimini. Przypomniał o pilnej potrzebie podjęcia działań celem powstrzymania katastrofy humanitarnej, związanej z prześladowaniami chrześcijan w północnym Iraku. Zabiega o to nie tylko Papież, ale przede wszystkim tamtejsi biskupi – powiedział abp Tomasi.

 

Przede wszystkim biskupi proszą wspólnotę międzynarodową o pomoc, aby powstrzymać przemoc i mordy chrześcijan, ale również innych mniejszości – stwierdził abp Tomasi. – Chrześcijanom obcina się głowy i wiesza się je na murach i bramach jako dekorację. Są to niesłychane zbrodnie. Po drugie biskupi apelują o obecność sił międzynarodowych, które zapewniłyby powrót chrześcijan do ich domów. Wspólnota międzynarodowa pogodziła się z tym, że chrześcijanie są skazani na wygnanie. A tak być nie może. Mają prawo do swych domów, żyli tam na długo przed przybyciem islamu.Źródło: PCh24.pl

 
 

.