Pomóż ośmiorgu rodzeństwa wrócić do rodziców!

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

Po raz kolejny, powołani do służby ludziom urzędnicy przyczyniają się do rodzinnych tragedii. Tym razem ośrodek pomocy społecznej w Pruchniku (woj. Podkarpackie) postanowił wykazać się nadgorliwością wobec jednej z wielodzietnych rodzin. Pracownicy socjalni odebrali rodzicom ośmioro małoletnich dzieci, po czym rozdzielili je pomiędzy dwa domy dziecka i rodzinę zastępczą, zupełnie nie licząc się faktem, że wydarzenia te mogą poważnie odbić się na psychice rodzeństwa.


Oficjalnym powodem tej brutalnej interwencji było ubóstwo, złe warunki mieszkalne i zły stan zdrowia matki dzieci. Jednak, według relacji współpracującego z Instytutem Ordo Iuris prawnika, sytuacja wcale nie jest tragiczna, jak chcieli to widzieć biurokraci. Choć rodzinie potrzebna jest pomoc finansowa, to ostatnio ich sytuacja materialna polepszała się. Z kolei relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi są pełne czułości i troski - widać to było podczas ich spotkania w domu dziecka, po dłuższej rozłące.


Niestety, opisana sprawa nie jest wyjątkiem. W ostatnich latach wzrosła liczba nadużyć władzy organów państwa wobec rodziny. Prawnicy Ordo Iuris reagują na takie zdarzenia - włączyli się również do tego postępowania jako reprezentanci rodziców.


Jednak działania prawników nie wystarczą. Pokrzywdzone rodziny potrzebują wsparcia wszystkich osób, którym leży na sercu dobro dzieci oraz ich prawo do przebywania pod opieką kochających rodziców.


Podpisz apel do instytucji lokalnych oraz posłów z regionu by dzieci z Pruchnika mogły ponownie zamieszkać we wspólnym domu wraz z rodzicami. Zaprotestuj przeciwko patologicznej samowoli państwa, niszczącej polskie rodziny!


Organizatorem akcji jest Instytut Ordo Iuris.

 

 
.