Prof. Chazan składa odwołanie. Wróci do pracy?

Data publikacji: 2014-07-28 10:00  |  Data aktualizacji: 2014-07-28 12:11:00
Prof. Chazan składa odwołanie. Wróci do pracy?

W poniedziałek 28 lipca prof. Bogdan Chazan składa do sądu pracy odwołanie od decyzji prezydent Warszawy, która pozbawiła go pracy w Szpitalu im. Św. Rodziny. Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o zwolnieniu medyka, dlatego, że nie zabił chorego dziecka w łonie matki, ani też nie uczestniczył w dokonaniu tego procederu w innej placówce.

 

Profesor miał 7 dni na odwołanie się od tej decyzji i dziś złoży wniosek odwoławczy od dyskryminującej go decyzji do sądu pracy. Prof. Chazan zgodnie z przysługującym mu jako lekarzowi prawem wyraził sprzeciw sumienia, odmawiając abortowania chorego dziecka, korzystając z tzw. klauzuli sumienia zagwarantowanej art. 53 Konstytucji.


Profesor Bogdan Chazan ma w sądzie duże szanse, by uzyskać przywrócenie do pracy na zajmowane dotąd stanowisko. Co prawda z reguły w podobnych procesach dyrektorzy czy prezesi otrzymują wysokie odszkodowanie od firmy za bezprawne zwolnienie i nie wracają do zakładu, ale dotyczy to głównie prywatnych przedsiębiorstw.Źródło: PCh24.pl

 
 

.