Sąd zarządził zatrzymanie i przymusowe sprowadzenie na rozprawę Piotra Ikonowicza

W dniu 9 grudnia 2015 r. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie nie udało się odczytać aktu oskarżenia Piotrowi Ikonowiczowi. Prawnicy Ordo-Iuris wytoczyli my proces za znieważenie prof. Chazana. Na ten cel zbieraliśmy pieniądze na naszym portalu.
Prawnicy Ordo Iuris złożyli w imieniu prof. Bogdana Chazana prywatny akt oskarżenia za znieważające Profesora wypowiedzi tego polityka. Ikonowicz nazwał ówczesnego dyrektora Szpitala Świętej Rodziny „zwyrodnialcem", „pomyleńcem", „człowiekiem bez sumienia", „złem na miarę biblijną" i „wcieleniem Szatana" oraz wzywał do pozbawienia go prawa wykonywania zawodu.
To już kolejny raz, kiedy pomimo doręczenia wezwania na rozprawę za pośrednictwem Policji, Ikonowicz unika wymiaru sprawiedliwości.
Sąd wydał decyzję o zatrzymaniu oskarżonego przez Policję i sprowadzeniu go na najbliższą rozprawę, która odbędzie się w styczniu 2016 r.
źr. Ordo Iuris