Stop bluźnierczej "Klątwie" w Chorzowie – apel do Marszałka Województwa

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

Pseudo-sztuka w reżyserii Olivera Frljicia ma trafić na kolejną polską scenę – do Teatru Rozrywki w Chorzowie. A przecież „Klątwa” to nic innego jak 80-minutowy pokaz bluźnierstwa, znieważania i opluwania wszystkiego, co ma związek z chrześcijaństwem i polskością.

 

Wiosną tego roku cała Polska dowiedziała się o bluźnierczej profanacji. Aktorzy występujący w „Klątwie” w swym obrzydliwym wyuzdaniu nie oszczędzają ani Chrystusowego Krzyża – używając go do imitacji stosunku seksualnego, ani świętego Jana Pawła II – przedstawiając jego figurę w wielu obraźliwych, seksualnych kontekstach i nazywając „obrońcą pedofilii”. Wulgarnie wyśmiewany jest też ś.p. Prezydent Lech Kaczyński.

 

Ten pseudospektakl, który wystawił Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, teraz ma trafić do kolejnego polskiego miasta! Taką decyję podjęto w Chorzowie, pomimo prowadzonej w prokuraturze sprawy o popełnieniu przestępstwa, wielu pikiet i wieców protestacyjnych pod siedzibą teatru oraz dziesiątków tysięcy petycji, które oburzeni Polacy wysłali do dyrektora teatru i ministra kultury.

 

Nie możemy pozwolić na to, by Teatr Rozrywki w Chorzowie stał się miejscem publicznego zgorszenia i ohydnej obrazy wartości chrześcijańskich oraz postaci św. Jana Pawła II.

 

Domagamy się natychmiastowego zdjęcia z repertuaru 19. edycji Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień w Chorzowie pseudosztuki „Klątwa”. Petycję kierujemy do Marszałka Województwa Śląskiego. Jest on władny podjąć taką decyzję, jako że chorzowska scena to instytucja kultury samorządu Województwa Śląskiego.

 

Pamiętaj! Chorzowski teatr finansowany jest przez śląski samorząd, który z kolei otrzymuje pieniądze z podatków lokalnych oraz – w niemałej części – z centralnego budżetu państwa. Oznacza to, że każdy polski obywatel ma być zmuszony do wspófinansowania swoimi podatkami bluźnierstwa pod nazwą „Klątwa”.

 

Dołącz do nas i podpisz się pod zamieszczoną obok petycją. Trafi ona drogą emailową do Marszałka Wojciecha Saługi, który może zatrzymać ten występ. Jesteśmy to winni nie tylko naszemu wielkiemu rodakowi, świętemu Janowi Pawłowi II, ale także naszym dzieciom i wnukom – to od nas zależy, czy będą żyły w Polsce opartej o etykę i moralność chrześcijańską, czy też w kraju skrajnie zdemoralizowanym, wyzutym z wszelkich wartości i autorytetów.

 

 
.