Stop cenzurze na Uniwersytetach - tak dla konferencji Ordo Iuris!

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

Skrajnie lewicowe lobby komunistów, feministek oraz działaczy KOD domaga się od władz największych polskich uczelni zablokowania konferencji z Rebeccą Kiessling, organizowanej przez Instytut Ordo Iuris.

 

Rebecca Kiessling jest prezesem pozarządowej organizacji „Save the 1”, mającej na celu edukowanie społeczeństwa na rzecz konieczności pełnej ochrony życia.

 

Lewicowi anarchiści próbujący nie dopuścić do przeprowadzenia wykładów z działaczką prolife, szkalując przy tym Instytut Ordo Iuris, oskarżają mecenas Kiessling o „szarlatanerię” i „fundamentalizm”, jednocześnie negując istnienie najnowszych osiągnięć nauki i wynikającej z nich prawdy o medycznych, społecznych i etycznych skutkach aborcji. Żądają zastosowania administracyjnych środków i stłumienia w ten sposób debaty akademickiej.

 

W odpowiedzi na to niedopuszczalne działanie Instytut Ordo Iuris oświadczył: „Występujemy w obronie swobody prowadzenia badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników (art. 73 Konstytucji), wolności wyrażania poglądów i pozyskiwania informacji (art. 54 Konstytucji).”

 

Działania lewicowych aktywistów wymusiły na władzach Uniwersytetu Warszawskiego, odwołanie wykładu broniącej prawa do życia Kiessling, aby następnie przesunąć spotkanie na sobotę 18 marca w formie otwartej dyskusji. 


Chcemy, aby rektorzy uczelni, w których mają odbyć się kolejne spotkania nie uginali się pod presją naciusku ze strony feministycznych i lewicowych środowisk.


Spotkania z mecenas Kiessling, które bojkotować próbują lewicowi aktywiści mają odbyć się:

  • 14 marca o godzinie 17:30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Auli imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • 15 marca o godzinie 18:00  Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • 16 marca o godzinie  w budynku „A” Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w Sali 418

Dołącz do nas i wyślij do władz uniwersyteckich apel o nieuleganie naciskom zwolenników zabijania nienarodzonych i ograniczania wolności słowa.

 

 

Podpisz się pod zamieszczoną obok petycją, a jej treść trafi do Rektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego.

 

Pamiętaj, że oprócz petycji wysyłanej drogą emailową, do wyrażenia swojego stanowiska można też skorzystać z kontaktu telefonicznego i tradycyjnej poczty.

 

 
.