Stop niesprawiedliwemu traktowaniu katolickich przedszkoli

Kampania zakończona
wysłanych protestów:
 
 

Katolickie przedszkola w Krakowie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Rodzice chcą, aby ich dzieci były wychowywane w duchu wiary katolickiej i patriotyzmu. Placówki te słyną z poszanowania wartości, które pozytywnie wpływają na rozwój maluchów. Tym bardziej zaskakująca jest decyzja prezydenta Jacka Majchrowskiego, który obcina o 15% dotację dla przedszkoli prowadzonych przez siostry zakonne. Najbardziej dziwi fakt, że cięcia nie obejmują świeckich przedszkoli.


Rodzice chwalą wysoką jakość nauczania i opieki nad ich dziećmi, które oferują katolickie przedszkola. Renoma tych placówek rośnie z roku na rok powodując, że na jedno miejsce podczas rekrutacji przypada kilku kandydatów.  Obniżenie dotacji na jedno dziecko z 750 zł miesięcznie do 650 zł wobec stale rosnących kosztów utrzymania spowoduje, że ich istnienie zostanie zagrożone.


Miasto powinno traktować na równi wszystkie przedszkola. Stawką jest przecież rozwój i bezpieczeństwo dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na ścieżce edukacji. Nie ma nic ważniejszego dla rodziców niż dobro ich dzieci.

Każdy był dzieckiem i wie jak ważne są pierwsze lata edukacji, w których młody człowiek się najbardziej rozwija. Jak najliczniej podpiszmy list, który zostanie wysłany do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Nie możemy pozwolić, aby władzę miasta prowadziły politykę dyskryminującą katolickie instytucje, w których wychowywane są dzieci. 

 

 
.