Wasz głos ma znaczenie! Zebraliśmy 25 tysięcy przeciwko promowaniu aborcji w TVP

Data publikacji: 2018-06-21 15:00  |  Data aktualizacji: 2018-06-21 17:53:00
Wasz głos ma znaczenie! Zebraliśmy 25 tysięcy przeciwko promowaniu aborcji w TVP

W zaledwie tydzień zebraliśmy blisko 25 tysięcy podpisów przeciwko występowi zespołu „Girls On Fire”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zablokować emisję haniebnego teledysku do ich piosenki. Nie pojawiły się też bezpośrednie nawiązania do czarnych marszy.

 

Protest skłonił do zaangażowania także polskich polityków. Włączyły się w niego też osoby takie jak Witold Gadowski i Bawer Aondo-Akka. Nasze wspólne działania sprawiły, że Telewizja Publiczna przyznała się do błędu i rozwiązała umowę z pracownikiem odpowiedzialnym za dopuszczenie do konkursu skandalicznego utworu „Siła Kobiet”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu publiczne media nie popełnią więcej tak skandalicznej pomyłki  jak promowanie aborcji z pieniędzy podatników.

 

Zespół wydał oświadczenie, w którym twierdził, że klip powinien być inaczej interpretowany, odżegnywał się od powiązań politycznych i groził procesami protestującym, którzy zinterpretowali ich dzieło inaczej niż by tego chciały „artystki”. Podobne tłumaczenia można usłyszeć przy każdym podobnym performansie. Na szczęście osoby odporne na taką demagogię każdorazowo bronią polskiej kultury i stawiają opór sprowadzaniu jej do rynsztoku. Jest to szczególnie potrzebne w ostatnich latach kiedy pod pozorem sztuki stara się rozpowszechniać treści wulgarne, obsceniczne i bluźniercze.

 

Tym bardziej cieszymy się że w tak krótkim czasie, tak wielu Polaków zareagowało na nasz protest. Dziękujemy!

 

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszej stronie oraz do śledzenia nas na Facebook.

 
 

.