Związek Podhalan apeluje do Komorowskiego. "Konwencja to atak na rodzinę"

Data publikacji: 2015-04-09 14:00  |  Data aktualizacji: 2015-04-09 16:41:00
Związek Podhalan apeluje do Komorowskiego. "Konwencja to atak na rodzinę"

 

Związek Podhalan apeluje do prezydenta RP, aby nie ratyfikował „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy”.

 

Zdaniem członków Związku Podhalan, najważniejszej i największej organizacji zrzeszającej górali z całego świata, Konwencja stanowi podstawę do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową.

 

W apelu Związku Podhalan do Bronisława Komorowskiego górale twierdzą, że zapisy konwencji naruszają fundamentalne wartości, na których zbudowana jest wspólnota polskiego narodu.

 

„Konwencja, mając niewiele wspólnego z celami deklarowanymi w nazwie, staje się faktycznie podstawą do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową, które traktuje jako "instrumenty przemocy" – piszą członkowie Związku Podhalan. Wyrażają sprzeciw wobec ideologicznych eksperymentów społecznych, „które uderzają w podstawy naszego bytu narodowego, obrażają nasze poczucie godności i godzą w uświęcone kanony wychowania i życia rodzinnego, opartego na małżeństwie rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny".

 

Górale ze Związku Podhalan podkreślają, że polskie ustawodawstwo skutecznie walczy z patologami i przemocą w rodzinie, a obowiązujący porządek konstytucyjny daje wystarczające gwarancje ochrony praw i wolności Polek i Polaków.

 

W akapicie kończącym apel do prezydenta górale proszę o wnikliwą analizę dokumentów i nieratyfikowanie Konwencji. Przypominają słowa św. Jana Pawła II, że „Czas próby polskich sumień trwa”.

 

 

źródło: PCh24.pl

 
 

.